Villa Léa 2 Marrakech

  • 200 m²

Villa Léa 2 Marrakech Marrakesh med 3 sovrum, som ligger inom 6 km från Koutoubias moské och minaret, har en pool och är perfekt för upp till 8 gäster. Villan med 3 badrum erbjuder gästerna en terrass med en pool.

Från fönstren i Villa Léa 2 Marrakech erbjuds utsikt över trädgården. Villan har ett badrum med en separat toalett och en dusch. Hårtorkar, badlakan och handdukar säkerställer också din bekvämlighet.

Gästerna kan laga sina egna måltider i ett komplett kök och använda sig av matplats. Det finns också vattenkokare, te-/kaffebryggare och kylskåp i köket.

Denna villa ligger inom 5 km från Marrakech Menara flygplats och ungefär 10 minuters bilresa från kulturella sevärdheter som Dar Tiskiwin-museet. Gästerna kan besöka Saadiska gravarna som ligger ungefär 4 km bort, medan El Badi slott finns ungefär 4,1 km bort. Shoppingentusiaster kommer att uppskatta läget ungefär 15 minuters bilresa från Jemaa el Fna. Den närmaste busshållplatsen är Douar Chouhada, belägen i närheten av det här boendet.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Villa Léa 2 Marrakech Marrakesh
City Garden Kech
Mobilpris

City Garden Kech

7.8
Bra 44 recensioner
820 m från boendet
USD 201 USD 181
per natt
Villa Palms Kech
Mobilpris

Villa Palms Kech

7.1
Bra 9 recensioner
881 m från boendet
USD 178 USD 160
per natt
Golf El Maaden Splendide Villa
Mobilpris

Golf El Maaden Splendide Villa

987 m från boendet
USD 362 USD 326
per natt

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Matställen

    • Matplats utomhus

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare

    För barn

    • Barnsängar

    Fritid

    • Trädgård

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Sittgrupp
    • Terrass
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord

    I badrummet

    • Tvättmaskin

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 16:00 till 18:00
    Utcheckning: från 08:00 till 11:00
    Vanliga frågor
    • Finns det parkering nära Villa Léa 2 Marrakech?
      Ja, gratis privat bilparkering är tillgänglig för gästerna på Villa Léa 2 Marrakech.
    • Tillåter Villa Léa 2 Marrakech husdjur?
      Tyvärr accepterar Villa Léa 2 Marrakech inte gäster med husdjur.

    Läge

    Map

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Villa Léa 2 Marrakech Marrakesh

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng